Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İsmail YK Kendini Anlatıyor

2 posters
YazarMesaj
Meltem YK
Admin
Meltem YK

İsmail YK Kendini Anlatıyor Empty
MesajKonu: İsmail YK Kendini Anlatıyor   İsmail YK Kendini Anlatıyor Icon_minitimeÇarş. Ara. 09, 2009 3:22 pm

Almanya'da doğup büyüdüm,Alman kültürünü de aldım.Bu durum benim müzigime yansıdı.Müzige cocuk yaslarda adım attım ve bu sevda bu yıllara kadar geldi.En büyük dileğim;bu duygumun sönmemesi...Basarı kendiliğinden gelmeye devam edecektir.

1978 yılında,Almanya'nın Hamm sehrinde dünyaya geldim.Çocuklugumu en güzel sekilde yasadım.Çocuklugumda oyuncaklarımın yanında müzik aletleriylede tanıştım.O küçük yaslarda elime aldıgım müzik aletlerini birer oyuncak gibi görürdüm.Onlarla oynamak bana büyük keyif veriyordu.O yıllarda hem Alman hem de Türk arkadaslarımla cocukluk günlerimi gecirdim.Yani çok mutluydum.Biz bes kardesiz(YURTSEVEN KARDESLER) 3 Abim,1 Ablam var.ben en küçükleriyim.

TERCİHİMİ MÜZİKTEN YANA KULLANDIM
İlkokula Almanya'da basladım.Okulun ismi'Wilhelm-Busch-Schule'ydi.Dört sene süren ilkokuldan sonra ortaokula girdim.Başarılı bir ögrenci sayılırdım aslında.Daha sonra Elektrik ve Elektronik bölümünde meslek okuluna girdim.Bir yandan okulu,bir yandan müziği devam ettirdim.Ama müzik sevdası daha ağır bastığı için tercihimi müzikten yana kullanarak okulu bıraktım.İlk gençlik yıllarım pek hareketli geçmedi diyebilirim.Müziğe kendimi kaptırmış durumdaydım,çok calısıyordum.Saatlerimi müzik odalarında şarkılar üzerinde calısarak gecirirdim.Hem yerli hem yabancı müzik dinlerdim.

ÇOCUKKEN TELEVİZYONA CIKTIM
Yabancı sarkıcılardan Elvis presley,Michael jackson gibi sanatcıları cok dinledim.Müziğin dışında zamanımı arkadaslarla futbol oynayarak geçirirdim.Profesyonel anlamda müziğe adım atısım hayli ilginç ve takdire layıktır aslında.Daha 10 yasındayken Almanya'nın TV 2 kanalına genç yetenek olarak katılmam beni müziğe daha bağladı,müzik bende sevda oldu diyebilirim.Sonraki yılalrda düğünlerde istek üzerine sarkılar,türküler söylemeye basladım.Profesyonel olarak ise 1996 yılında,"YURTSEVEN KARDESLER" olarak,yani ailecek,'Barış Olsun'adlı bir albüm cıkardık.Ben grubun rapçisiydim.Daha sonra 1998 yılında'Toprak've 2001 yılında da 'Of Anam Of'adlı albümlerimiz cıktı.İlk solo albümümü 2004 yılında yaptım;'Şappur Şuppur'.Albümüm bilindiği gibi Avrupa Müzik etiketiyle piyasaya cıktı.Albümde 16 sarkı var.Şarkıları,Fatih Abb ile ortak olarak yaptık.Aranje,düzenleme,yöneti m ve tüm stüdyo calısmalarını ise Yurtseven Kardesler olarak hazırladık.İlk klibimi ise 'Üfle'adlı sarkıya cekmiştim.Animation,show ağırlıklı,efektlerle dolu olan bu klip ile bir ilke imza attığımızı düşünüyorum.Daha sonra bu albümde 'Şappur Şuppur','Nerdesin','Son Defa',ve son olarak da 'Tıkla' adlı hareketli sarkıya klip cekildi.

EKİBİMİ COK İYİ SEÇTİM
Öncelikle,beni bulunduğum bu noktaya getiren sevenlerime cok tesekkür ediyorum.Benim solo albümümden önce,Yurtseven Kardesler' olarak cıkardıgımız albümlerde iyi satıyordu.1998 yılında cıkardığımız albüm 850 bin satmıştı,ama gizliden,caktırmadan satmıştı adeta.Çünkü Türkiye'de promosyon eksiklğimiz vardı.Benim albümüm satıyorsa iyi ekip olustudugumuzdan kaynaklanıyor.Albüm güzel,Avrupa Müzik tarafından yapıl** promosyon da mükemmel olunca basarıya ulaşmış olduk.Basarımın baska bir nedeniyse yasadığımın olayların sarkı haline getirilmesidir.Sevilmemin nedenini hayranlarım benden daha iyi anlatabilirler.Bana kalırsa,kendimi izleyicilere olduğum gibi yansıtmamdan kaynaklanıyor bu sevgi.Kendime has bir müzik tarzım var,İsmail YK olarak albüm cıkarmamın nedenlerinden bir taneside bu.Albümlerde çogu zaman aynı seyler yapılıyor.Benim albümde bir sarkıda yapılmış seyler var.Fakat,albümüme genel olarak bakıldığında farklı seyler duymak mümkündür.Yani fazla yapılmayan veya hiç yapılmayan seyleri ele aldık.Örnek olarak'Şappur Şuppur','Kıt Kıt','Patlat Gitsin','Ceviz','Üfle've 'Döktür'adlı sarkılarımı gösterebilirim.
https://iykfanclub.yetkin-forum.com
Mehmet

Mehmet

İsmail YK Kendini Anlatıyor Empty
MesajKonu: Geri: İsmail YK Kendini Anlatıyor   İsmail YK Kendini Anlatıyor Icon_minitimeCuma Ara. 11, 2009 1:36 pm

tesekurler cnm kendini super anlatmis supersin ismail Smile

İsmail YK Kendini Anlatıyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İsmail YK-Kıt Kıt
» Trendy'de İsmail YK Var
» ismail yk-yar gitme
» İsmail YK-Geceler..
» ismail YK - Tikla